Výstavba LAN

Share Button

Nabízíme řešení jak pro malé,kabelaz1 střední tak i velké podniky s využitím síťových technologií předních světových výrobců.

Máme vyškolené a certifikované techniky, kteří vlastní oprávnění k montáži kabelážních systémů.

 

Specializujeme se na:

-projekci, dodávku a instalaci strukturované kabeláže
-návrh topologie sítě, dodávku a instalaci aktivních síťových prvků
-záruční a pozáruční servis, správu a údržbu LAN

Jako doplňkové služby zajišťujeme revize elektrických zařízení.

NORMY A KATEGORIE

Námi instalované rozvody strukturované kabeláže splňují normy ISO/IEC 11801 (mezinárodní), EN 50173 (Evropa), EIA/TIA 568 A (USA) a mohou být provedeny v kategoriích 5E, 6 a 7.

KOMPONENTY

Pasivní prvky

Pro rozvody strukturované kabeláže v objektech obvykle využíváme metalického UTP (FTP, STP) kabelu pro horizontální rozvody a optického kabelu pro vertikální (páteřní) rozvody. Toto provedení zaručuje vysokou flexibilitu kabeláže a vysokou míru bezpečnosti proti rušení signálů.

Používáme převážně komponenty firmem Molex PN (MOD-TAB), Avaya (Lucent Technologies, AT&T) a Panduit. Komponenty těchto firem spolu vytváří certifikovaný systém, na který potom uvedení výrobci poskytují záruku 15 let nebo dokonce i 20 let.

Při dokončení díla předáme zákazníkovi na každou instalovanou zásuvku strukturované kabeláže měřící protokol.

Aktivní prvky

cisco-catalyst-switch-3560Aktivní prvky včetně síťových karet a počítačových sestav dodáváme v konfiguraci požadované zákazníkem a optimalizované pro předpokládané aplikace (síťové servery, pracovní stanice, atd.)

K řešení aktivních prvků sítí využíváme produktů společností Cisco, Nortel Networks, 3COM, Enterasys (Cabletron) a D-Link. Na přání zákazníka jsme schopni zajistit aktivní prvky i od jiných výrobců.

ZÁRUČNÍ A POZÁRUČNÍ SERVIS

Zajišťujeme smluvní servis a údržbu počítačové sítě a síťového software.

Standardní záruky výrobce doplňujeme nadstandardními servisními službami v rozsahu pokrytí a rychlosti zásahu podle potřeb zákazníka.

Minimální nároky před výstavbou kabeláže

– Připravená dokumentace budovy.
– Přímá prohlídka budovy za účasti projektanta nebo budoucího instalatéra datových rozvodů.
Tato prohlídka se provádí pro zjištění rozmístění ostatních instalací, zvláště elektroinstalace a topení. Je při ní také důležité určit prostor pro umístění datových rozvaděčů, způsob provedení instalace (v trubkách pod omítkou, ve žlabech na omítce) a dohodnout nutné stavební úpravy (průrazy příček a stropů).
– V případě připojení datového rozvaděče na telefonní ústřednu, je vhodné tento rozvaděč instalovat v blízkosti telefonní ústředny.
– Datové rozvaděče musí být připojeny na samostatně jištěný silový okruh a musí být též uzemněny na zemnění budovy (obvykle v silovém rozvaděči budovy).
– Místnosti pro instalaci datových rozvaděčů je třeba volit tak, aby v nich vlivem tepla z aktivních prvků nedocházelo k přílišnému zvyšování teploty.
– V místnosti datového rozvaděče je doporučena požární signalizace a klimatizace.