CES 2015

Share Button

Svět budou řídit mobily nebo chytrá auta?

Elektronika je rok od roku chytřejší. Už pár let jsou například na trhu pračky, ke kterým jde připojit smartphone, a na ulicích se můžete stále častěji setkat s lidmi, již mají na zápěstí hodinky s vlastním operačním systémem a nepřeberným množstvím funkcí. To je ale podle Wernera Strutha, šéfa americké pobočky společnosti Bosch, pouhý začátek. Hlavní roli přitom podle něj budou hrát chytré telefony.

Lenovo na veletrhu CES v Las Vegas ukazovalo i výsledek spolupráce s japonskou společností NEC, se kterou má uzavřenou joint-venture spolupráci. A výsledek stojí za to. Notebooky NEC LaVie jsou neuvěřitelně lehké, a přitom dobře vybavené, pevné a bez jakýchkoliv kompromisů. Podívejte se, jak toho NEC dosáhl.

Audi na veletrhu CES představilo množství inovací. Snad nejvíce zaujala autonomní auta, která Audi vyvíjí už poměrně dlouho a přímo do Las Vegas přijel zcela samostatně řídící upravený model A7, pojmenovaný familiérně Jack. Z Kalifornie urazil téměř 800 kilometrů a za celou dobu nebyly potřeba zásahy řidiče, který pochopitelně kvůli bezpečnosti za volantem také seděl. K vidění byl i nádherný koncept Prologue, který také bude umět řídit sám. Takový Bobby, což je Audi RS7, pak umí zcela sám jezdit až 270 km/h po okruhu a zajíždět časy blízké nejlepším lidským jezdcům.